ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τη διευκρινιστική οδηγία του Υπουργείου Παιδείας με αρ. Πρωτοκόλλου: Φ7/ 119778/Δ1, που ήρθε στο σχολείο μας σήμερα 11/09/2020 στις 13:05, την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου, οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στις σχολικές μονάδες (Δημοτικά Σχολεία) στις 8.15 και θα παραμείνουν μέχρι την τέλεση του αγιασμού στις 11:30 π.μ.

Ο αγιασμός για το νέο σχολικό έτος θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα στις 11.00 π.μ.

Στο σχολείο θα εισέλθουν μόνο οι μαθητές/τριες με τις μάσκες τους, χωρίς τσάντες και  εκπαιδευτικοί θα τους/τις κατευθύνουν προς τις αίθουσές τους, όπου θα περιμένουν οι δάσκαλοι/ες τους.

Οι γονείς που χρειάζονται γονική άδεια μπορούν να επικοινωνούν με το τηλέφωνο του σχολείου 2109911615 και η άδεια θα παραδίδεται στο παιδί τους. Εναλλακτικά, μπορεί το παιδί να ζητήσει και να παραλάβει την άδεια του γονέα από το γραφείο της διευθύντριας.

Η διευθύντρια

Χριστίνα Νομικού