Το πρόγραμμα της ΠΦΠΟ ‘Κατοικίδια- Μέλη της οικογένειας» στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου

Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου έχει παράδοση στην υλοποίηση φιλοζωικών προγραμμάτων. Κατά το σχολικό έτος 2021-22 αρκετά τμήματα υλοποίησαν φιλοζωικά προγράμματα, στο πλαίσιο των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων. Η διευθύντρια του σχολείου κ. Χριστίνα Νομικού, η οποία  είναι  και γραμματέας της Πανελλαδικής Φιλοζωικής και Περιβαλλοντικής Ομοσπονδίας (ΠΦΠΟ), παρουσίασε το πρόγραμμα της ομοσπονδίας που είναι αναρτημένο στην Πλατφόρμα 21+ Εργαστήρια Δεξιοτήτων, «Κατοικίδια μέλη της οικογένειας», στα τμήματα Α1, Α2 και Δ3.  Τα παιδιά συμμετείχαν με ενθουσιασμό και συνέχισαν τις δραστηριότητες  στην τάξη,  μέχρι την ολοκλήρωση του θεματικού κύκλου Φροντίζω το Περιβάλλον, με τους εκπαιδευτικούς τους, την κ. Αμαλία Κατηφόρη, την κ. Έλενα Λιάτου και τον κ. Βασίλη Κουκοράβα αντίστοιχα.

Α1

Α2