Αγώνες ΑθλοΠαιδείας

Την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2023 το σχολείο μας συμμετείχε στην Ημερίδα  αγώνων  «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ»  Ποδοσφαίρου και  Πετοσφαίρισης που διοργάνωσε η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δ’ Αθήνας.

Οι αγώνες έγιναν στο Δημοτικό Στάδιο της Γλυφάδας και έλαβαν μέρος σχολεία από όλη την Νότια Αθήνα.

Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από την ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών και την ομάδα πετοσφαίρισης κοριτσιών. Συνολικά 30 μαθητές του σχολείου με την συνοδεία των 2 εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής μετέβησαν στους αγώνες με το πούλμαν που διέθεσε ο Δήμος μας. Οι μαθητές/τριες μας είχαν την ευκαιρία να γνωριστούν και να συναγωνιστούν μέσα στα αθλητικά πλαίσια με μαθητές γειτονικών δήμων, να παίξουν τα ομαδικά αθλήματα, να γνωρίσουν τον υγιή ανταγωνισμό και να  ευχαριστηθούν το παιχνίδι απαλλαγμένοι από το άγχος της νίκης.

Μικρό δείγμα μπορείτε να δείτε στο σχετικό video.