αρχείο λήψης

Ζω.Ε.Σ (Ζωοφιλικές Εκπαιδεύσεις Σχολείων) Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017

Σήμερα είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε στο χώρο του σχολείου μας την κ. Κατερίνα Παπαποστόλου, ιδρύτρια της αστικής μη κερδοσκοπικής εθελοντικής οργάνωσης Ζω.Ε.Σ (Ζωοφιλικές Εκπαιδεύσεις Σχολείων) η οποία θα βρίσκεται κατ’ εξαίρεση στην Αθήνα με τη συγκυρία της συμμετοχής της Οργάνωσης στην έκθεση Discover Dogs στην Helexpo στο Μαρούσι.

Η Κατερίνα επισκέπτεται σχολεία σε όλη την  Ελλάδα με τη Διώνη, μια σκυλίτσα η οποία έχει βρεθεί κακοποιημένη και πολύ κακή κατάσταση πριν από κάποια χρόνια. Η Διώνη μετά την αποθεραπεία της, εκπαιδεύτηκε κατάλληλα για να συμμετέχει στις ζωοφιλικές εκπαιδεύσεις της οιργάνωσης Ζω. Ε.Σ, το πρόγραμμα της οποίας είναι εγκεκριμένο από το Υπουργείο Παιδείας.

Μαζί με τη Διώνη φιλοξενήσαμε και τον Πόθο.Δυο πολύ χαριτωμένα σκυλάκια που “κατέκτησαν” τις καρδιές των μικρών μαθητών της Α΄& Ε΄τάξεων.

Μαζί με την κα Παπαποστόλου ήταν και η κα Αρετή Προβατά ( MCIPR  Σύμβουλος Επικοινωνίας & Δημοσίων Σχέσεων , Γραφείο Τύπου & Επικοινωνίας – Δήμος Αγ. Δημητρίου