Ημερίδα Erasmus + ΚΑ2 Διασχολικές Συμπράξεις

Την Τετάρτη 20 Ιουνίου 2017 πραγματοποιήθηκε ημερίδα ενημέρωσης σχετικά με το Erasmus + ΚΑ2 Διασχολικές Συμπράξεις, «Η γειτονιά μου, το δάσος σου, τα ποτάμια τους, για όλα νοιαζόμαστε». Το πρόγραμμα υλοποιείται κατά τη διετία 2016-18, με τη συνεργασία του σχολείου μας με σχολεία από τη Γαλλία, τη Γερμανία, την Ιταλία και την Εσθονία.

Κατά την ημερίδα οι εκπαιδευτικοί της παιδαγωγικής ομάδας του Erasmus+ ενημέρωσαν όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για τις συναντήσεις που πραγματοποιήθηκαν κατά τη διάρκεια του πρώτου έτους του προγράμματος 2016-17, αντάλλαξαν καλές πρακτικές από τα συνεργαζόμενα σχολεία που επισκέφθηκαν, έγινε ο απολογισμός του σχολικού έτους και ο προγραμματισμός των δράσεων για το επόμενο έτος.