Ημερίδα ενημέρωσης για το Erasmus+ KA2

Την Τρίτη 19 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ημερίδα ενημέρωσης για το Erasmus+ KA2 «Η γειτονιά μου, το δάσος σου, τα ποτάμια τους, για όλα νοιαζόμαστε». Η παιδαγωγική ομάδα που συμμετείχε στο Erasmus+ ενημέρωσε το σύνολο των εκπαιδευτικών του σχολείου για τα εκπαιδευτικά συστήματα και τα σχολεία τα οποία επισκέφθηκαν στις επιμορφωτικές συναντήσεις που πραγματοποιήθηκαν κατά τη διετία του προγράμματος στα συνεργαζόμενα σχολεία (Γαλλίας, Ιταλίας, Γερμανίας, Εσθονίας).

Στη συνάντηση παραβρέθηκαν δύο εκπαιδευτικοί από σχολείο της Φινλανδίας, οι οποίοι ενημέρωσαν για το φινλανδικό εκπαιδευτικό σύστημα το οποίο έχει υιοθετηθεί και από την Εσθονία. Ταυτόχρονα ενημερώθηκαν για το Erasmus+ KA2 του σχολείου μας και τις διάφορες δράσεις που πραγματοποιήθηκαν από όλα τα συνεργαζόμενα σχολεία στο πλαίσιό του.