Οδηγίες σύνδεσης στην πλατφόρμα e-me για μαθητές

Αγαπητοί γονείς

Σας  αποστέλλουμε ένα σύντομο οδηγό για να συνδεθείτε στην πλατφόρμα e-me για μαθητές. Έχουμε δημιουργήσει κυψέλες για όλες τις τάξεις (ανά τάξη κι όχι ανά τμήμα), κυψέλη για τη Φυσική Αγωγή, τα Αγγλικά της Στ΄τάξης και για όλες τις τάξεις της Πληροφορικής.

Θα πρέπει να “οπλιστείτε” με πολλή υπομονή γιατί το ΠΣΔ δεν ανταποκρίνεται σωστά.Υπάρχουν δυσλειτουργίες. Θα προσπαθήσουμε ως σχολείο να κάνουμε το καλύτερο δυνατό για τους μαθητές μας. Η ασύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση δεν αντικαθιστά με τίποτε  τη διδασκαλία δια ζώσης εκπαιδευτικών και μαθητών.

Σας παραθέτουμε τις οδηγίες κι ένα μικρό video , που επιμελήθηκε η κα Διαμάντη Νεκταρία, καθηγήτρια πληροφορικής του Σχολείου μας.

ΥΓ: Σύντομα θα λάβετε email με τα url των κυψελών στις οποίες θα πρέπει να υποβάλετε ξεχωριστό αίτημα για να γίνουν οι μαθητές μέλη.Οδηγίες σύνδεσης για τους Μαθητές a