Το σχολείο μας συμμετέχει στο διεθνες σχολικό project: “Celebrate Our Earth”

Το σχολείο μας συμμετέχει στο διεθνές εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Celebrate Our Earth» το οποίο δίνει στα παιδιά τη δυνατότητα να εκφραστούν δημιουργικά και να μοιραστούν με μαθητές από άλλες χώρες του κόσμου εικαστικά έργα ή ποιήματα σχετικά με τις φυσικές ομορφιές που κάνουν την περιοχή τους ξεχωριστή. Η σκέψη πίσω από αυτό το σχολικό project του εκπαιδευτικού εκδοτικού οίκου της Twinkl (www.twinkl.gr) είναι τα παιδιά να έρθουν πιο κοντά στην ομορφιά του τοπίου του μέρους στο οποίο ζουν και να σκεφτούν δημιουργικά για το πώς μπορούμε να προστατεύσουμε τον πλανήτη μας.

Στο τέλος του project, όλοι οι μαθητές μας θα λάβουν πιστοποιητικό συμμετοχής από το φορέα διοργάνωσης και οι εργασίες τους θα παρουσιαστούν σε αυτό το διαδραστικό χάρτη.