Συμμετοχή στο Φεστιβάλ Ευαισθητοποιημένης Ανακύκλωσης

Για μία ακόμα χρονιά το σχολείο μας είχε τη χαρά να συμμετέχει στο Φεστιβάλ Ευαισθητοποιημένης Ανακύκλωσης και να παραδώσει ένα αμαξίδιο, αυτή τη φορά στο ΙΚΑ Νέου Κόσμου. Το φεστιβάλ διοργανώνει ο Σύλλογος Εθελοντών Προασπίζω και καλεί να συμμετάσχουν με δρώμενα τα σχολεία που παρέδωσαν τη μεγαλύτερη ποσότητα από καπάκια. Τη συγκεκριμένη δράση έχει αγκαλιάσει με αγάπη η σχολική μας κοινότητα, έτσι συγκεντρώνονται κάθε χρόνο τόσα καπάκια που μας δίνουν τη χαρά να λάβουμε μέρος και στο φεστιβάλ. Φέτος το φεστιβάλ πραγματοποιήθηκε 28/5/2022 και το σχολείο μας εκπροσώπησαν το τμήμα Δ3 με ένα ποίημα στα αγγλικά για την προστασία του πλανήτη και το τμήμα Γ1 με ένα τραγούδι (με μετάφραση και στην αγγλική νοηματική) για την αγάπη και τον σεβασμό προς τα άτομα με ειδικές ανάγκες, τα οποία προετοίμασαν τα παιδιά με τη δασκάλα των Αγγλικών κ. Τζίνα Σεμερτζίδου.
Πολλά συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς για την ανταπόκρισή τους και την υποστήριξη  της συλλογής καπακιών.