Λογότυπο Erasmus+ KA2 2018-20

Το σχολείο μας έχει τη χαρά να συμμετέχει κατά τη διετία 2018-20 σε πρόγραμμα Erasmus+ KA2, συνεργασία με σχολεία από Γαλλία, Ιταλία  και Γερμανία. Τίτλος του προγράμματος “Η ιδεατή πόλη”.
Στο πλαίσιο του προγράμματος οι μαθητές/τριες του σχολείου μας φιλοτέχνησαν και πρότειναν λογότυπα, εμπνεόμενοι από την πόλη που οραματίζονται.
Από τα έργα των παιδιών στο σχολείο μας προκρίθηκαν και προτάθηκαν στα συνεργαζόμενα σχολεία το έργο της μαθήτριας του Γ1 Μελιτίνης Κανέτου (κύκλος) και της μαθήτριας του Στ1 Φωτεινής Κραμποκούκη (ρόμβος).
Στην τελική επιλογή μετά την ψηφοφορία των μαθητών των τεσσάρων συνεργαζόμενων σχολείων το έργο της Μελιτίνης Κανέτου ισοψήφισε στην πρώτη θέση με έργο Ιταλού μαθητή.
Τα λογότυπα στο σχολείο μας φιλοτεχνήθηκαν με την επιμέλεια της δασκάλας των εικαστικών κ. Μαρίας Πανταζή.