Παρουσίαση του ERASMUS+KA2 του σχολείου μας στο 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο “Εκπαίδευση στον 21ο αιώνα: Σχολείο και Πολιτισμός”

Με χαρά παρουσιάσαμε στο 4ο Πανελλήνιο Συνέδριο “Εκπαίδευση στον 21ο αιώνα: Σχολείο και Πολιτισμός” τις υπέροχες εργασίες των μαθητών μας που υλοποιούνται με την επίβλεψη των εκπαιδευτικών του σχολείου, στο πλαίσιο του διετούς Erasmus+ KA2 Διασχολικές Συμπράξεις, «Η ιδεατή πόλη» Erasmus+KA2, 7o Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου: Αναζητώντας αξίες και πολιτιστικά στοιχεία του παρελθόντος για να οικοδομήσουμε το μέλλον.
Τα συγχαρητήρια που δεχθήκαμε για όσες θαυμάσιες εργασίες υλοποιούνται σε ένα δημόσιο σχολείο, με έκαναν να αισθανθώ υπερήφανη που ως συντονίστρια είχα την τιμή να παρουσιάσω το πρόγραμμα μας και τυχερή που μαθητές και εκπαιδευτικοί έχουν το κέφι και τη διάθεση να εργάζονται πολύ περισσότερο για να ολοκληρωθεί και αυτό το πρόγραμμα.